  • ESMH800VNN222MQ30W
ESMH800VNN222MQ30W
advertisement
Manufacturer No:
ESMH800VNN222MQ30W
HK JDW NO:
856-ESMH800VNN222MQ30W
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
Description:
SMH 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.46A 1.000Dia 25.40mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMH800VNN222MQ30W
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    SMH
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    2200μF
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    113mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    2.46A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.46A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.952A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm