  • ESMH350VSN153MQ50T
ESMH350VSN153MQ50T
advertisement
Manufacturer No:
ESMH350VSN153MQ50T
HK JDW NO:
856-ESMH350VSN153MQ50T
Description:
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ESMH350VSN153MQ50T
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Radial, Can - Snap-In
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    15000μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    28mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    3mA
  • Ripple Current
    4.54A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.54A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.9032A @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.25 %
  • Diameter
    25.4mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    1.969 50.00mm