  • ELXY500ELL680MH12D
ELXY500ELL680MH12D
advertisement
Manufacturer No:
ELXY500ELL680MH12D
HK JDW NO:
856-ELXY500ELL680MH12D
Description:
LXY 68μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 340mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar 3.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 925
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ELXY500ELL680MH12D
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    340mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    300mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    136mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    340mA @ 100kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm