  • ELBG350ELL102AK20S
ELBG350ELL102AK20S
advertisement
Manufacturer No:
ELBG350ELL102AK20S
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-ELBG350ELL102AK20S
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
1mF Capacitor 30% Bulk 1.7A Aluminum
Quantity:
In Stock : 5484
Step5Bar-code shipping tag
ELBG350ELL102AK20S
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    30%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1mF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Ripple Current
    1.7A
  • Length
    20mm