  • EKMM251VSS102MA35S
EKMM251VSS102MA35S
advertisement
Manufacturer No:
EKMM251VSS102MA35S
HK JDW NO:
856-EKMM251VSS102MA35S
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
1mF Capacitor 20% Bulk 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
EKMM251VSS102MA35S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Snap in
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    1mF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Diameter
    35mm
  • Length
    35mm