  • EEE-1HA330P
EEE-1HA330P
advertisement
Manufacturer No:
EEE-1HA330P
HK JDW NO:
590-EEE-1HA330P
Datasheet:
EEE-1HA330P
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EEE-1HA330P
  • Size Code
    3333
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.0165mA
  • Ripple Current
    110mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Ripple Current @ Low Frequency
    110mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    187mA @ 10kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height
    10.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.402 10.20mm
  • Length
    10mm
  • Width
    8.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Surface Mount Land Size
    0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2011
  • Series
    S
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3/e6
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V