  • ECW-F4223HL
ECW-F4223HL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4223HL
HK JDW NO:
590-ECW-F4223HL
Datasheet:
ECW-F4223HL
Description:
Cap Film 0.022uF 400V PP 3% (12.5 X 5.8 X 8.6mm) Radial 10mm 105C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4223HL
  • Mount
    PCB, Radial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.228W 12.50mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    High Frequency, Switching
  • Voltage - Rated
    400V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    5.8mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4923
  • Voltage
    400V
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    8.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.398 10.10mm