  • SMC5.7822J50J31TR12
SMC5.7822J50J31TR12
advertisement
Manufacturer No:
SMC5.7822J50J31TR12
HK JDW NO:
417-SMC5.7822J50J31TR12
Package:
Datasheet:
Description:
SMC 8.2nF Film Capacitor 5% SMD/SMT 50V-DC 30V-AC
Step5Bar-code shipping tag
SMC5.7822J50J31TR12
  • Type
    Parameter
    Select All
    SURFACE MOUNT
  • Series
    SMC
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 30, STANDARD: IEC60384-20
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Voltage - Rated AC
    30V
  • Lead Pitch
    5.7mm
  • Height
    2.5mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm