  • ECOS2TP121CX
ECOS2TP121CX
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2TP121CX
HK JDW NO:
590-ECOS2TP121CX
Description:
120μF Capacitor 20% Bulk 1.02A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2TP121CX
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    120μF
  • Voltage - Rated DC
    385V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.382Ohm
  • Ripple Current
    1.02A
  • Diameter
    25mm
  • Height
    25mm
  • Length
    25mm