  • EC9BW-48D12N
EC9BW-48D12N
advertisement
Manufacturer No:
EC9BW-48D12N
HK JDW NO:
136-EC9BW-48D12N
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
EC9BW-48D12N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EC9BW-48D12N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    EC9BW (30W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    90.5%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    1.25A 1.25A