  • V24B12T250BL2
V24B12T250BL2
advertisement
Manufacturer No:
V24B12T250BL2
HK JDW NO:
834-V24B12T250BL2
Package:
9-DIP Module
Step5Bar-code shipping tag
V24B12T250BL2
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MINI (250W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    250W
  • Max Power Dissipation
    250W
  • Base Part Number
    V24B12T250
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Efficiency
    86.9%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    20.8A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm