  • VED15-D24-T515
VED15-D24-T515
advertisement
Manufacturer No:
VED15-D24-T515
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VED15-D24-T515
Package:
8-DIP Module
Datasheet:
VED15-D24-T515
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VED15-D24-T515
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module
  • Operating Temperature
    -25°C~71°C
  • Series
    VED15 (15W)
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    3.00Lx2.56W x 0.83 H 76.2mmx65.0mmx21.1mm
  • Feature
    Remote On/Off, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    71°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Number of Outputs
    3
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    1.5A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    1.5A 250mA 250mA
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Voltage - Output 2
    15V
  • Min Input Voltage
    18V
  • Max Input Voltage
    36V
  • Voltage - Output 3
  • Height
    21.082mm
  • Length
    76.2mm
  • Width
    65.024mm