  • DZ-2R5D106Z7T
DZ-2R5D106Z7T
advertisement
Manufacturer No:
DZ-2R5D106Z7T
Manufacturer:
Elna America
HK JDW NO:
269-DZ-2R5D106Z7T
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP 10F -20% +80% 2.5V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DZ-2R5D106Z7T
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    DZ
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10F
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    SPECIAL CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2.5V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 70°C
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Diameter
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.319 33.50mm
  • Length
    31.5mm