  • DVN-5R5D224T-R5
DVN-5R5D224T-R5
advertisement
Manufacturer No:
DVN-5R5D224T-R5
Manufacturer:
Elna America
HK JDW NO:
269-DVN-5R5D224T-R5
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
Supercapacitors / Ultracapacitors .22F 5.5V -20+80% 12.5 x 8.5mm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DVN-5R5D224T-R5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2014
  • Series
    DVN
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD (SMT) Tabs
  • Voltage - Rated
    5.5V
  • Capacitance
    220mF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 70°C
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm