  • D331K20Y5PF6TJ5R
D331K20Y5PF6TJ5R
advertisement
Manufacturer No:
D331K20Y5PF6TJ5R
HK JDW NO:
886-D331K20Y5PF6TJ5R
Datasheet:
D331K20Y5PF6TJ5R
Description:
D 330pF 50V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.197Dia 5.00mm -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D331K20Y5PF6TJ5R
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5P
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2016
  • Height
    5mm
  • Length
    5mm
  • Width
    4mm