  • CWR26HK107JCHC
CWR26HK107JCHC
advertisement
Manufacturer No:
CWR26HK107JCHC
HK JDW NO:
874-CWR26HK107JCHC
Package:
2915 (7338 Metric)
Datasheet:
CWR26HK107JCHC
Description:
100μF ±5% 125°C-Max -55°C-Min 180mOhm Bulk 2915 (7338 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CWR26HK107JCHC
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2915 (7338 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.150W 7.24mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±5%
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • Capacitance
    100μF
  • Depth
    3.81mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    180mOhm
  • Failure Rate
    C (0.01%)
  • Manufacturer Size Code
    H
  • Height
    2.79mm
  • Height Seated (Max)
    0.125 3.17mm
  • Length
    7.239mm
  • Width
    3.81mm