  • CW02B390R0JE12
CW02B390R0JE12
advertisement
Manufacturer No:
CW02B390R0JE12
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CW02B390R0JE12
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 390Ohm, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 184
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CW02B390R0JE12
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    390Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    3W
  • Lead Diameter
    813 μm
  • Diameter
    4.78mm
  • Length
    15.8mm