  • CW005820R0JB12
CW005820R0JB12
advertisement
Manufacturer No:
CW005820R0JB12
HK JDW NO:
866-CW005820R0JB12
Description:
Through Hole 820Ohm, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 149
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CW005820R0JB12
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    820Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    64V
  • Power Rating
    5W
  • Lead Diameter
    813 μm
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    22.22mm