  • CTZ3E-10A-W1-PRF
CTZ3E-10A-W1-PRF
advertisement
Manufacturer No:
CTZ3E-10A-W1-PRF
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CTZ3E-10A-W1-PRF
Package:
Ceramic
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTZ3E-10A-W1-PRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1999
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Capacitance-Max
    10pF
  • Capacitance-Min
    2.5pF
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    1.8034mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm