  • CTZ3E-10B-B
CTZ3E-10B-B
advertisement
Manufacturer No:
CTZ3E-10B-B
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CTZ3E-10B-B
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTZ3E-10B-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Rated
    25V
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Capacitance-Max
    10pF
  • Capacitance-Min
    1.5pF
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    1.8034mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm