  • CTZ3S-10A-X1-PF
CTZ3S-10A-X1-PF
advertisement
Manufacturer No:
CTZ3S-10A-X1-PF
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CTZ3S-10A-X1-PF
Package:
Step5Bar-code shipping tag
CTZ3S-10A-X1-PF
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Published
    2010
  • Series
    CTZ3
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Size Code
    1812
  • Positive Tolerance
    100%
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Capacitance-Max
    10pF
  • Capacitance-Min
    2.5pF
  • Height Seated (Max)
    1.8034mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm