  • CPR1533R00JE10
CPR1533R00JE10
advertisement
Manufacturer No:
CPR1533R00JE10
HK JDW NO:
873-CPR1533R00JE10
Datasheet:
CPR1533R00JE10
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 33Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPR1533R00JE10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.888Lx0.500W 47.96mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Power Rating
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Height
    12.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm