  • CPCP103K300JB32
CPCP103K300JB32
advertisement
Manufacturer No:
CPCP103K300JB32
HK JDW NO:
873-CPCP103K300JB32
Datasheet:
CPCP103K300JB32
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPCP103K300JB32
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
    CPCP
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.633Lx0.485W 16.08mmx12.32mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    4.5mm
  • Lead Spacing
    7.37mm
  • Size Code
    6349
  • Height
    34.8488mm
  • Height Seated (Max)
    1.372 34.85mm