  • CFR50J22R
CFR50J22R
advertisement
Manufacturer No:
CFR50J22R
HK JDW NO:
792-CFR50J22R
Datasheet:
CFR50J22R
Description:
FIXED RESISTOR, 22Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Quantity:
In Stock : 201
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CFR50J22R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    0/ -450ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • HTS Code
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.54 mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    CFR50, Neohm
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.118Diax0.354L 3.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%