  • ERL2043K000GKEA500
ERL2043K000GKEA500
advertisement
Manufacturer No:
ERL2043K000GKEA500
HK JDW NO:
873-ERL2043K000GKEA500
Description:
43kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERL2043K000GKEA500
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    43kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W