  • C2T2436F10BK1
C2T2436F10BK1
advertisement
Manufacturer No:
C2T2436F10BK1
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-C2T2436F10BK1
Package:
Datasheet:
C2T2436F10BK1
Description:
Racks & Rack Cabinet Accessories 10" FAN 24X36
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C2T2436F10BK1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Rack
  • Weight
    27.999803kg
  • Published
    2009
  • Series
    C2TF
  • Size / Dimension
    28.25Lx25.00W x 4.08 H 717.6mmx635.0mmx103.6mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Fan Tray
  • Color
    Black
  • Voltage - Input
    115VAC
  • Specifications
    Fan Tray, AC, 1 Fan, 550 CFM
  • Height
    103.632mm
  • Length
    717.55mm
  • Width
    635mm