  • DTS3165A230N3LG
DTS3165A230N3LG
advertisement
Manufacturer No:
DTS3165A230N3LG
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-DTS3165A230N3LG
Package:
Datasheet:
DTS3165A230N3LG
Description:
AIR CONDITIONER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DTS3165A230N3LG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Weight
    113lbs 51.3kg
  • Published
    2009
  • Series
    DTS
  • Size / Dimension
    14.45Lx12.24W x 35.98 H 367.0mmx311.0mmx914.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Air Conditioning Unit
  • Voltage - Input
    230VAC
  • Specifications
    A/C Unit, 5000 BTU
  • Height
    913.892mm
  • Length
    367.03mm
  • Width
    310.896mm