  • DTS3081A230N4SS
DTS3081A230N4SS
advertisement
Manufacturer No:
DTS3081A230N4SS
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-DTS3081A230N4SS
Package:
Datasheet:
DTS3081A230N4SS
Description:
AIR CONDITIONER 2500BTU SIDE MT
Step5Bar-code shipping tag
DTS3081A230N4SS
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    Stainless Steel
  • Weight
    55lbs 24.9kg
  • Published
    2016
  • Series
    DTS
  • Size / Dimension
    10.77Lx10.05W x 20.15 H 273.6mmx255.3mmx511.8mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    Air Conditioning Unit
  • Color
    Grey
  • Voltage - Input
    230VAC
  • Specifications
    A/C Unit, 2500 BTU
  • Height
    511.81mm
  • Length
    273.558mm
  • Width
    255.27mm