  • PF6500AT12LG230
PF6500AT12LG230
advertisement
Manufacturer No:
PF6500AT12LG230
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-PF6500AT12LG230
Package:
Datasheet:
PF6500AT12LG230
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PF6500AT12LG230
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Weight
    8lbs 3.6kg
  • Published
    2016
  • Series
    PF
  • Size / Dimension
    12.60Lx12.60W x 6.18 H 320.0mmx320.0mmx157.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Fan
  • Voltage - Input
    230VAC
  • Specifications
    Fan, AC, Square, 230 CFM
  • Height
    156.972mm
  • Length
    320.04mm
  • Width
    320.04mm