  • BR230-20A2-28V-006L
BR230-20A2-28V-006L
advertisement
Manufacturer No:
BR230-20A2-28V-006L
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-BR230-20A2-28V-006L
Step5Bar-code shipping tag
BR230-20A2-28V-006L
  • Mount
    Flanges
  • Termination
    Plug
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -70°C
  • Max Voltage Rating (AC)
    208V
  • Max Current Rating
    10A
  • Max Voltage Rating (DC)
    28V
  • Coil Resistance
    20Ohm
  • Coil Current
    1.4A
  • Coil Voltage (DC)
    28V