  • B82472G4563M000
B82472G4563M000
advertisement
Manufacturer No:
B82472G4563M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82472G4563M000
Package:
Nonstandard
Datasheet:
B82472G4563M000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82472G4563M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • DC Resistance (DCR)
    310mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    630mA
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B82472G4
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    840mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    56μH