  • B78108E1153K009
B78108E1153K009
advertisement
Manufacturer No:
B78108E1153K009
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B78108E1153K009
Package:
Axial
Datasheet:
B78108E1153K009
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B78108E1153K009
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B78108E
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.374L 4.00mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.6A
  • Shielding
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Inductance
    15μH
  • DC Resistance (DCR)
    230mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 796kHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.45A