  • B82422T1181J008
B82422T1181J008
advertisement
Manufacturer No:
B82422T1181J008
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82422T1181J008
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
B82422T1181J008
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82422T1181J008
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    450mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    180nH
  • DC Resistance (DCR)
    190mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    500MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 25.2MHz
  • Inductance Frequency - Test
    25.2MHz
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Supplier Device Package
    1210 (3225 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SIMID
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%