  • 1331R-681J
1331R-681J
advertisement
Manufacturer No:
1331R-681J
HK JDW NO:
79-1331R-681J
Step5Bar-code shipping tag
1331R-681J
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Depth
    3.18mm
  • Current Rating
    430mA
  • Inductance
    680nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    240mOhm Max
  • Max DC Current
    430mA
  • Frequency - Self Resonant
    180MHz
  • Q @ Freq
    39 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    39
  • Q Factor
    39
  • Height
    3.68mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm