  • B43305F2687M007
B43305F2687M007
advertisement
Manufacturer No:
B43305F2687M007
HK JDW NO:
258-B43305F2687M007
Datasheet:
B43305F2687M007
Description:
B43305 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.41A 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43305F2687M007
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    2.41A
  • Impedance
    260mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.41A @ 100Hz
  • Diameter
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm
  • Length
    40mm