  • B32652A1472K189
B32652A1472K189
advertisement
Manufacturer No:
B32652A1472K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32652A1472K189
Description:
B32652 4.7nF Film Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
B32652A1472K189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Series
    B32652
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7124
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    500V
  • Height
    11mm
  • Length
    18mm