  • C276CC25300AA0J
C276CC25300AA0J
advertisement
Manufacturer No:
C276CC25300AA0J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C276CC25300AA0J
Package:
Datasheet:
Description:
30μF Film Capacitor 5% Faston
Step5Bar-code shipping tag
C276CC25300AA0J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Faston
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    30μF
  • Dielectric
    PP
  • Height
    74mm