  • C4AF1EW5620A3BK
C4AF1EW5620A3BK
advertisement
Manufacturer No:
C4AF1EW5620A3BK
HK JDW NO:
417-C4AF1EW5620A3BK
Description:
C4AF 62μF Film Capacitor ±10% Radial - 4 Leads PC Pins 500V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 34
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C4AF1EW5620A3BK
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    C4AF
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.772W 57.50mmx45.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    62μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.4mOhm
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    2.571 65.30mm