  • AZ1117R-1.2TRE1
AZ1117R-1.2TRE1
advertisement
Manufacturer No:
AZ1117R-1.2TRE1
HK JDW NO:
233-AZ1117R-1.2TRE1
Package:
TO-243AA
Datasheet:
AZ1117R-1.2TRE1
Description:
Fixed PMIC AZ1117 Series TO-243AA
Quantity:
In Stock : 19501
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AZ1117R-1.2TRE1
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Supplier Device Package
    SOT-89
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AZ1117
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input (Max)
    15V
  • Output Voltage
    1.2V
  • Current - Output
    1.25A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • Protection Features
    Thermal Shutdown
  • Current - Quiescent (Iq)
    10mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.25V @ 1A
  • PSRR
    75dB (120Hz)
  • Dropout Voltage
    1.15V
  • Min Current Limit
    1.25A