  • AZ1085D-1.8TRE1
AZ1085D-1.8TRE1
advertisement
Manufacturer No:
AZ1085D-1.8TRE1
HK JDW NO:
233-AZ1085D-1.8TRE1
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
AZ1085D-1.8TRE1
Description:
Fixed PMIC TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Quantity:
In Stock : 2041
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AZ1085D-1.8TRE1
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-252-2
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Input (Max)
    12V
  • Output Voltage
    1.8V
  • Current - Output
    3A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    10mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.5V @ 3A
  • PSRR
    72dB (120Hz)
  • Dropout Voltage
    1.3V
  • Min Current Limit
    3.2A