  • ATF1500A-10AI
ATF1500A-10AI
advertisement
Manufacturer No:
ATF1500A-10AI
HK JDW NO:
69-ATF1500A-10AI
Package:
A
Datasheet:
Description:
5V 0.8mm PMIC 44 Pin 5V A
Purchasing and Inquiry
ATF1500A-10AI Overview
There are 32 macro cells, which provide radio coverage via high-power cell towers, antennas or masts in a mobile phone network.The product is contained in a A package.In this case, there are 32 I/Os programmed.It is programmed to terminate devices at [0].A voltage of 5Vprovides power to the device.There are 44pins on the chip.If you use this device, you will also find [0].In digital circuits, 1000gates serve as building blocks.A high level of efficiency can be achieved by maintaining the supply voltage at [0].Data is stored using [0].Surface Mountis the mounting point of this electronic part.The pins are [0].There is a maximum supply voltage of 5.5V.The device is designed to operate with a minimal supply voltage of 4.5VV.There is 5V power supply available for it.There should be a temperature above -40°Cat the time of operation.It is recommended to keep the operating temperature below 85°C.It is recommended that the maximal frequency be less than 0.
ATF1500A-10AI Features
A package
32 I/Os
44 pin count
44 pins
5V power supplies
ATF1500A-10AI Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1500A-10AI CPLDs applications.
  • Dedicated input registers
  • DDC INTERFACE
  • Handheld digital devices
  • Programmable polarity
  • Discrete logic functions
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Preset swapping
  • Custom shift registers
  • Field programmable gate
  • Bootloaders for FPGAs
Step5Bar-code shipping tag
ATF1500A-10AI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power Supplies
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Number of I/O
    32
  • Memory Type
    FLASH
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Frequency (Max)
    125MHz
  • Number of Gates
    1000
  • Number of Macro Cells
    32
  • JTAG BST
    NO
  • In-System Programmable
    NO
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    A
  • Number of Pins
    44
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    44
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V