  • ISPLSI 2032VE-300LTN48
ISPLSI 2032VE-300LTN48
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2032VE-300LTN48
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2032VE-300LTN48
Package:
48-LQFP
Description:
3.3V 0.5mm PMIC ispLSI? 2000VE Series ISPLSI 2032 3.3V 48-LQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2032VE-300LTN48 Overview
In the mobile phone network, there are 32macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.It is embedded in the 48-LQFP package.This device has 32 I/O ports programmed into it.The termination of a device is set to [0].The terminal position of this electrical part is QUAD, which serves as an important access point for passengers or freight.A voltage of 3.3V is used as the power supply for this device.The part is included in Programmable Logic Devices.The chip should be packaged by Tray.The device operates at a temperature of 0°C~70°C TAin order to ensure its reliability.It is recommended that Surface Mountholds the chip in place.In terms of FPGAs, it belongs to the ispLSI? 2000VE series.There are 48 pins on the chip.If this device is used, you will also be able to find [0].ISPLSI 2032contains its related parts.A digital circuit is built using 1000gates.There are 8 logic elements/blocks.The system runs on a power supply of 3.3V watts.Initially, the maximum supply voltage (Vsup) is 3.6V.The supply voltage (Vsup) should be greater than 3V.
ISPLSI 2032VE-300LTN48 Features
48-LQFP package
32 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
48 pin count
3.3V power supplies
ISPLSI 2032VE-300LTN48 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2032VE-300LTN48 CPLDs applications.
  • Interface bridging
  • State machine design
  • Voltage level translation
  • TIMERS/COUNTERS
  • Digital multiplexers
  • D/T registers and latches
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • Preset swapping
  • Bootloaders for FPGAs
  • Field programmable gate
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2032VE-300LTN48
  • Package / Case
    48-LQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    ispLSI® 2000VE
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    48
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    48
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Propagation Delay
    4.5 ns
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Delay Time tpd(1) Max
    3ns
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm