  • ASPI-0403S-3R3M-T
ASPI-0403S-3R3M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0403S-3R3M-T
HK JDW NO:
5-ASPI-0403S-3R3M-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ASPI-0403S-3R3M-T
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.6A 55 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0403S-3R3M-T
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.6A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    4.45mm
  • Current Rating
    1.6A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    55mOhm Max
  • Max DC Current
    1.6A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    0.115 2.92mm
  • Length
    6.604mm
  • Width
    4.45mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2007
  • Series
    ASPI-0403S
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm