  • AP7383-44Y-13
AP7383-44Y-13
advertisement
Manufacturer No:
AP7383-44Y-13
HK JDW NO:
233-AP7383-44Y-13
Package:
TO-243AA
Datasheet:
AP7383-44Y-13
Description:
Enable Fixed PMIC TO-243AA
Quantity:
In Stock : 433
Step5Bar-code shipping tag
AP7383-44Y-13
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Input (Max)
    30V
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.4V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Current Limit, Thermal Shutdown
  • Current - Quiescent (Iq)
    3μA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.5V @ 150mA