  • AP7370-18Y-13
AP7370-18Y-13
advertisement
Manufacturer No:
AP7370-18Y-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-AP7370-18Y-13
Package:
TO-243AA
Datasheet:
AP7370-18Y-13
Description:
Fixed PMIC TO-243AA
Quantity:
In Stock : 2530
Step5Bar-code shipping tag
AP7370-18Y-13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Current - Supply (Max)
    300μA
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V