  • AP7366-39SN-7
AP7366-39SN-7
advertisement
Manufacturer No:
AP7366-39SN-7
HK JDW NO:
233-AP7366-39SN-7
Package:
6-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
AP7366-39SN-7
Description:
Enable Fixed PMIC 6-UDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 11910
Step5Bar-code shipping tag
AP7366-39SN-7
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    6-UDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Current - Output
    600mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.9V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Voltage Dropout (Max)
    0.29V @ 600mA
  • PSRR
    75dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)