  • AP7343-18FS4-7B
AP7343-18FS4-7B
advertisement
Manufacturer No:
AP7343-18FS4-7B
HK JDW NO:
233-AP7343-18FS4-7B
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
AP7343-18FS4-7B
Description:
Enable Fixed PMIC 4-XDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 56000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AP7343-18FS4-7B
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2015
    EAR99
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Output Voltage
    1.8V
  • Current - Output
    300mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    60μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.39V @ 300mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    300mV