  • AP7335-25WG-7
AP7335-25WG-7
advertisement
Manufacturer No:
AP7335-25WG-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-AP7335-25WG-7
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AP7335-25WG-7
Description:
Enable Fixed Tin AP7335 PMIC 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 2473
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AP7335-25WG-7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    AP7335
  • Pin Count
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    2.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    300mA
  • Output Configuration
    Positive
  • Quiescent Current
    80μA
  • Control Features
    Enable
  • Accuracy
    2 %
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Min Input Voltage
    2V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    80μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 300mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    150mV
  • Min Current Limit
    400mA
  • Length
    3mm