  • AP7315D-12W5-7
AP7315D-12W5-7
advertisement
Manufacturer No:
AP7315D-12W5-7
HK JDW NO:
233-AP7315D-12W5-7
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AP7315D-12W5-7
Description:
Enable Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 10636
Step5Bar-code shipping tag
AP7315D-12W5-7
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Output Voltage
    1.2V
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage Dropout (Max)
    0.64V @ 150mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    500mV