  • AP7315-285FS4-7B
AP7315-285FS4-7B
advertisement
Manufacturer No:
AP7315-285FS4-7B
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-AP7315-285FS4-7B
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
AP7315-285FS4-7B
Description:
Fixed PMIC 4-XDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 6911
Step5Bar-code shipping tag
AP7315-285FS4-7B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Current - Supply (Max)
    100μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Output Voltage
    2.85V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    60μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.29V @ 150mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    210mV